مطالب آموزشی در زمینه سئو وب سایت

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو سایت

Like Up:
Like Down:
Created:
۲۵ شهریور ۱۳۹۸

تحقیقات کلمات کلیدی یکی از کارهای اساسی SEO است. در این فصل می توانید نحوه یافتن طاقچه خود و چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی سودآور برای یافتن آنها را یاد بگیرید.

ایجاد محتوا بدون تحقیق در مورد کلید واژه ، هزینه ای ندارد. محتوای بدون بهینه سازی مناسب رتبه بندی نمی شود و میزان ترافیک وب سایت پایین خواهد بود. شما فقط باید بدانید که برای ایجاد ترافیک با کیفیت کافی ، چه کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید.

نکته: برای شیرجه رفتن بیشتر به این موضوع ، باید راهنمای نهایی ما برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای SEO را بخوانید. در پایان یک مسابقه کوتاه برای تست دانش تحقیق در مورد کلید واژه وجود دارد

کجا می توان کلمات کلیدی را پیدا کرد؟

روشهای مختلفی برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد.

اولین کار شما تهیه کلمات کلیدی بذر است - عباراتی که شما به عنوان پله برای یافتن ایده های بیشتر در مورد کلمات کلیدی استفاده می کنید. اگر یک وبلاگ قهوه اجرا می کنید ، عبارات ساده ای از قبیل "دانه های قهوه" ، "دستگاه های قهوه" یا "اسپرسو" بسیار عالی کار خواهند کرد.

روش های کلاسیک برای جستجوی کلمات کلیدیپیشنهادات Google

Google بسیاری از پیشنهادات کلمات کلیدی را مستقیماً در SERP ارائه می دهد. امکاناتی مانند Google Autocomplete ، People Also Ask یا جستجوهای مرتبط می توانند منبع خوبی برای ایده های کلمات کلیدی باشند.

با ویژگی تکمیل خودکار ، فقط کافی است کلید واژه بذر خود را در جستجوی گوگل بنویسید و پیشنهادات به صورت خودکار ظاهر می شوند.

می توانید کلمه کلیدی بذر خود را با حروف مختلف از الفبای ترکیب کنید تا ایده های کامل تری پیدا کنید (به عنوان مثال بازاریابی ایمیل a ، بازاریابی ایمیل b ،…)

مثال دیگری از ایده های کلمه کلیدی است که می توانید در صفحه نتایج Google پیدا کنید:

تمام پیشنهادات مبتنی بر نمایش داده شدگان جستجو واقع شده توسط مردم در سراسر جهان.

ابزارهای کلیدی

بسیاری از ابزارهای رایگان کلید واژه وجود دارد که می توانند صدها ایده کلمه کلیدی را بر اساس یک کلمه کلیدی بذر واحد ارائه دهند. یکی از مشهورترین آنها Google Keyword Planner است گرچه تمرکز اصلی آن تحقیق کلمات کلیدی برای تبلیغات PPC است.

یکی دیگر از ابزارهای محبوب محبوب AnswerThePublic است . به طور خودکار صدها پیشنهاد خودکار Google را تولید می کند.

البته ابزارهای رایگان در ویژگیهای آنها بسیار محدود هستند. آنها پیشنهادات کلیدی زیادی را ارائه می دهند ، اما با 500 ایده کلمه کلیدی چه باید کرد؟

ابزارهای حرفه ای با کلید واژه پرداخت شده ، معیارها و بینش های مفید سئو دیگری را نیز برای ارزیابی کلمات کلیدی و انتخاب بهترین موارد ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها زمان زیادی را در زمان شما صرفه جویی می کنند و یک مزیت رقابتی به شما می دهند.

در اینجا تصویری از ابزار کلید واژه KWFinder آورده شده است:

علاوه بر پیشنهادات کلمات کلیدی ، دشواری رتبه بندی برای کلمات کلیدی و همچنین SERP برای هر کلمه کلیدی را محاسبه می کند تا به شما در تخمین شانس خود و تحلیل رقبا کمک کند.

نکته: KWFinder را با یک آزمایش 10 روزه رایگان امتحان کنید . کارت اعتباری لازم نیست.

همچنین می توانید با تایپ کردن دامنه خود ، به دنبال کلمات کلیدی خود باشید که رقبای شما در آن رتبه بندی می شود.

ممکن است فکر کنید: آیا من به یک کلمه کلیدی پرداخت شده نیاز دارم؟ قانون من این است: اگر به هر طریق از وب سایت خود درآمد کسب می کنید ، یک ابزار با کیفیت کلمه کلیدی یک سرمایه گذاری عالی است که دیر یا زود آن را پرداخت می کنید

.

سیستم عامل های دیگر

تقریباً در هر مکانی می توانید به دنبال ایده های کلمات کلیدی باشید. برای استفاده از سؤالات ، ارتباط برقرار کردن و به اشتراک گذاشتن ایده ها ، روی وب سایتهایی که در طاقچه شما هستند استفاده کنید.

برخی از محبوب ترین سیستم عامل ها برای یافتن ایده های کلمات کلیدی:

معیارهای کلیدی

در گذشته ، سازندگان محتوا فقط برای یافتن کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا تحقیقات کلمات کلیدی انجام می دادند. آنها آنها را برای فریب الگوریتم های موتور جستجو و اطمینان از رتبه های بالا در جستجوی ارگانیک در محتوا قرار دادند. این دیگر کمک نمی کند زیرا تحقیقات کلمات کلیدی بسیار پیچیده تر شده است!

این روزها شما باید با معیارهای بیشتری کار کنید ، الگوریتم Google RankBrain و SERP واقعی را که قصد دارید در آن رتبه بندی کنید ، در نظر بگیرید.

Google RankBrain
RankBrain جزء الگوریتم گوگل مبتنی بر هوش مصنوعی است. این کمک می کند تا Google به درک هدف از پرس و جو جستجو بپردازد و به لطف سیستم یادگیری ماشین ، مرتبط ترین نتایج را به دست آورد.

کلمات کلیدی مرتبط با حجم جستجوی بالا و مشکل کم کلمه کلیدی - ترکیبی ایده آل از سه عامل مهم تحقیق در کلمات کلیدی.

ما آن را قانون سه پایه تحقیق در مورد کلمات کلیدی می نامیم - این سه عامل نشان دهنده سه پا است. به محض اینکه یکی از پاها را گرفتید ، سه پایه سقوط می کند.

متأسفانه ، همیشه خیلی راحت نیست و باید به دنبال تعادل بین این عوامل باشید.

کلمات کلیدی دم بلند در مقابل حجم جستجو

با جستجوی کلمات کلیدی دم بلند یا دم متوسط ​​شروع کنید.

کلمات کلیدی دم بلند حجم جستجوی کمتری دارند اما هزاران نفر وجود دارند که فرصتی را برای شما نشان می دهند. آنها را حساب کنید و پتانسیل عظیم آنها را خواهید دید.

بازدیدکنندگانی که شما را از طریق کلید واژه های دم بلند پیدا می کنند ، بیشتر با محتوای شما درگیر می شوند و نرخ تبدیل آنها نیز بیشتر است. به این دلیل است که پرس و جو به اندازه کافی خاص است تا نتایج مناسب را پیدا کند. و شما می خواهید در صدر این نتایج مرتبط باشید.

بزرگترین ترکیب کلمات کلیدی دم بلند ، حجم جستجوی آنهاست. بعضی اوقات ، ممکن است به اندازه 100 جستجو در هر ماه باشد. به همین دلیل باید تعادل مناسب را پیدا کنید و متریک به نام مشکل کلمه کلیدی به شما در دستیابی به آن کمک می کند.

مشکل کلمه کلیدی

پس از پیدا کردن کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید ، باید ارزیابی کنید که چقدر سخت خواهد بود. مشکل کلمه کلیدی یک متریک بسیار مفید است که به شما در کمک به آن کمک خواهد کرد.

مقدار معمولاً در مقیاس 0 تا 100 نشان داده می شود . هرچه نمره بالاتر باشد ، رتبه بندی در SERP 1 برای کلمه کلیدی سخت تر است.

بسیاری از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی در بازار وجود دارد که مشکل کلمات کلیدی را محاسبه می کنند. مقادیر ممکن است متفاوت باشند - می توانید نمره 30 را در یک ابزار و 50 در ابزار دیگر دقیقاً برای همان کلمه کلیدی مشاهده کنید

.

به این دلیل که محاسبات مبتنی بر معیارها و الگوریتمهای کمی متفاوت است. نکته مهم مقایسه نتایج در یک ابزار است.

کلید واژه SEO مشکل چیست؟

قصد جستجو

تجزیه و تحلیل SERP بخش مهمی از تحقیقات کلمات کلیدی است. این به شما کمک می کند تا دریابید که:

 • شما قادر به رقابت در وب سایت های SERP 1 هستید
 • هدف جستجو در پشت کلمات کلیدی شما می خواهید برای بهینه سازی استفاده کنید
 • تجزیه و تحلیل SERP چیست و چگونه تحقیقات کلمه کلیدی شما را تقویت می کند؟

  با نگاهی به SERP می توانید هدف از جستجوی جستجو را مشخص کنید. وقتی به دنبال "دستور تهیه پیتزا خانگی" هستید ، احتمالاً نمی خواهید یک پیتزا بخرید.
  همیشه این را به خاطر بسپارید تا در نتیجه بهینه سازی کلمات کلیدی اشتباه به پایان نرسید.

  4 نوع جستجو مختلف وجود دارد:

  نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای Google RankBrain

  ما یک ویدئو را ضبط کرده ایم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید کلمات کلیدی دم بلند را با مشکل کم SEO پیدا کنید:

  اگر یک وبلاگ در مورد دستور العمل های پیتزا اجرا می کنید ، نیازی به رتبه 1 برای کلمه کلیدی "pizza" (با بیش از 4 میلیون جستجو ماهانه در سطح جهان) ندارید؟ به کلید واژه SERP نگاه کنید:

  منطقی نیست که آنجا باشید مگر اینکه قصد دارید با پیتزا هوت یا دومینیو رقابت کنید. بله ، این نوع کلمات کلیدی بسیار جذاب هستند اما در بیشتر موارد ، مربوط به طاقچه شما نیستند. علاوه بر این ، آنها فقط تعداد معدودی از جستجوهای جهان را نشان می دهند. بیشتر جستجوها نمایشگرهای دم بلند هستند.

  چگونه انجام تحقیقات کلمات کلیدی انجام نشود

  تازه سازان و سازندگان محتوای بی تاب معمولاً در حالی که به فکر معیارهای دیگر نیستند ، یک کلمه کلیدی با حجم جستجوی بالا را در Google Keyword Planner یا هر ابزار تحقیق دیگری برای کلمات کلیدی پیدا می کنند.

  همانطور که در بالا توضیح دادیم ، پیدا کردن یک کلید واژه ایده آل فقط مربوط به حجم جستجو نیست.

  اشتباه دیگر تفسیر نادرست داده ها است. مثال معمول ، نمره "رقابت" در Google Keyword Planner است. یک سردرگمی بین این متریک و مشکل کلمه کلیدی وجود دارد.

  رقابت در GKP نشان دهنده سطح رقابت در Google AdWords است. این نشان نمی دهد که رتبه بندی برای آن کلید واژه چقدر سخت است.

  نکته دیگری که باید از هر قیمتی آن را اجتناب کنید ، پر کردن کلمات کلیدی است . تحقیقات کلمات کلیدی دیگر درمورد یافتن یک کلید واژه ایده آل و استفاده از آن در حد امکان نیست.

  در عوض ، یک کلمه کلیدی تمرکز را انتخاب کنید و از آن در استفاده کنید:

  Google تکامل یافته است و می فهمد محتوا درباره چیست. اگر کاملاً نوشتاری ، جامع و کاربرپسند باشد ، شما در واقع ممکن است برای کلمات کلیدی که حتی در متن خود از آنها استفاده نکردید ، رتبه بندی کنید.

  اگر به من اعتقاد ندارید ، این مثال را بررسی کنید .

  به جای استفاده دوباره از همان کلید واژه ، سعی کنید کلمات کلیدی LSI را جستجو کنید.

  کلمات کلیدی LSI (Latent Semantic Indexing) کلمات کلیدی هستند که از نظر معنایی با کلمه کلیدی اصلی بذر مرتبط هستند. آنها یک افزودنی عالی برای تحقیقات کلمات کلیدی هستند.

  کلمات کلیدی LSI همه زمان ها را بر اساس روند فعلی تغییر می دهد. اضافه کردن کلمات کلیدی معنایی به محتوای شما ایده خوبی است. شما می توانید از LSIGraph برای تولید مجموعه ای از ایده های مفید برای کلمات کلیدی استفاده کنید.

  No comments yet...

  Leave your comment

  36326

  Character Limit 400