مطالب آموزشی در زمینه سئو وب سایت

سئو سایت های چند زبانه و بین المللی

Like Up:
Like Down:
Created:
۱۹ شهریور ۱۳۹۸

سئو سایت های چند زبانه و بین المللی 

نحوه اجرای سئو بین المللی در ۴ مرحله

آیا شما در بیش از یک کشور به مشتریان خدمت می کنید؟ آیا هر یک از بخش های مشتری شما با زبان های مختلف صحبت می کند؟ اگر به هر یک از این سؤالات پاسخ مثبت دادید ، سئو بین المللی باید در رادار شما باشد. با استفاده از بهترین روشها در وب سایت خود ، می توانید ترافیک بیشتری را به خود جلب کنید ، حضور جهانی خود را رشد داده و با این نکات بین المللی بین المللی SEO بهتر به مشتریان خود خدمت کنید.

SEO بین المللی چیست؟

SEO بین المللی به بهینه سازی حضور جستجوی شما برای افرادی که در کشورهای مختلف هستند یا به زبان های مختلف صحبت می کنند اشاره دارد. با استفاده از موقعیت های جغرافیایی ، برچسب های hreflang و سایر سیگنال های محلی سازی می توانید محتوا را در سراسر جهان برای کاربران خود هدف گذاری کنید.

با استفاده از موقعیت های جغرافیایی ، برچسب های hreflang و سایر سیگنال های محلی سازی می توانید محتوا را در سراسر جهان برای کاربران خود هدف گذاری کنید. برای توییت کلیک کنید

نحوه عملکرد بین المللی SEO: Google تلاش می کند تا نتایج جستجو را با زبان و موقعیت مکانی جستجوگر مطابقت دهد. سیگنال های ویژه ای که در وب سایت خود اضافه می کنید به Google یا سایر موتورهای جستجو کمک می کنند بدانند چه موقع سایت شما دارای محتوا است که می تواند مناسب شخصی باشد که در یک کشور خاص است یا به زبانی خاص جستجو می کند.

در اینجا چهار مرحله مهم برای اجرای سئو بین المللی در سایت شما آمده است.

مرحله ۱: تعیین کنید چه محتوای بین المللی را ارائه می دهید

آیا می خواهید نتایج جستجو را بر اساس زبان ، هدفگذاری جغرافیایی یا هر دو بهینه کنید؟

بعضی از سایت ها مانند صفحه اصلی فیس بوک که به کاربران اجازه می دهد زبان خود را انتخاب کنند ، تمرکز خود را روی زبان معطوف می کنند . Air Canada از پاپ آپ استفاده می کند تا به برخی از کاربران اجازه دهد زبان و کشور خود را انتخاب کنند و بر اساس انتخاب آنها ، آنها را به یک URL خاص ارسال کنند.

به کاربران اجازه دهید زبان مورد نظر خود را در وب سایت شما انتخاب کنند

صفحه اصلی Air Canada بازدید کنندگان را ترغیب به انتخاب یک زبان می کند.

شما همچنین می توانید محتوا را بر اساس کشور و انتخاب زبان ، مانند eBay ، هدف گذاری کنید که باعث می شود بازارهای جداگانه به زبان های محلی ۲۳ کشور مختلف ارائه شود. خرده فروش لباس بریتانیایی Boden با ارائه وب سایتهای جداگانه برای مشتریان در انگلستان ، ایالات متحده ، آلمان ، فرانسه ، استرالیا و موارد دیگر ، محتوا را براساس کشور سفارشی می کند.

همانطور که مشاهده می کنید ، طیف محتوا از ترجمه مطالب انگلیسی شما به زبان های بیشتر گرفته تا ایجاد تجربیات کاملاً سفارشی مانند eBay متغیر است. هنگامی که شما می دانید چه محتوای بین المللی را ارائه می دهید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه وب سایت خود را برای سئوی بین المللی تنظیم کنید.

مرتبط: ۳ نمونه بازاریابی محتوا که می خواهید در مورد آنها بدانید

مطمئن نیستید که کدام کشورها برای SEO بین المللی بهینه شوند؟ یک ورودی به در نظر بگیرید کشورهایی را که لینک یا ترافیک زیادی به سایت شما ایجاد می کنند را شناسایی کنید. برای بررسی اینکه کشورها در حال ترافیک سایت شما هستند ، از ابزار رایگان بررسی سئو سایت مرور کلی سایت الکسا استفاده کنید. اگر ترافیک زیادی را از کشوری می بینید که برای آن بهینه سازی نشده اید ، ممکن است برای آن کشورها بهینه سازی کنید. همچنین می توانید از گزارش زبان در Google Analytics استفاده کنید تا ببینید چه زبانی کاربران شما صحبت می کنند.

مرحله ۲: یک ساختار بین المللی URL دوستانه برای سئو تنظیم کنید

ساختار URL شما به Google کمک می کند تا مشخص کند کدام یک از صفحات شما جستجوگرها را در کشورهای مختلف نشان می دهد. این بخشی از هدفگذاری جغرافیایی است ، که به موقعیت مکانی می پردازد. برای هدف قرار دادن بیشتر زبان ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در یک لحظه از تگ hreflang استفاده کنید.

بیشتر مشاغل یا برای هر کشور هدف یک وب سایت کاملاً جدید راه اندازی کرده اند یا یک ساختار فرعی را در وب سایت موجود خود اضافه می کنند. رویکردی که شما انتخاب می کنید تا حد زیادی به منابعی که می توانید به ایجاد و نگهداری از آن اختصاص دهید بستگی دارد. بیایید در مورد جوانب و مزایای هر ساختار URL برای SEO بین المللی صحبت کنیم.

فرعی برای هر کشور در وب سایت اصلی شما

برای ایجاد یک ساختار فرعی ، یک پوشه در وب سایت خود برای هر کشور هدف ایجاد کنید که دارای کد ISO دو حرف آن کشور باشد. به عنوان مثال ، برای سیگنال دادن به محتوای هدفمند در اسپانیا ، زیرمجموعه شما به این شکل است: website.com/es.

مزایای استفاده از subdirectories در آدرس شما وجود دارد

مزایای استفاده از زیرشاخه ها: یک ساختار فرعی برای تنظیم و نگهداری آسان است. اضافه کردن زیر شاخه ها به وب سایت شما ساده و مقرون به صرفه است. فقط به یک دامنه وب سایت احتیاج دارد ، و مرجعی که برای آن دامنه ایجاد می کنید ، از یک سایت داخلی استفاده می کند. برخی فکر می کنند این گزینه بعنوان گزینه روشنی برای تقریباً هر مشاغل پدید آمده است.

منفی: سیگنال بین المللی سئو برای یک زیرشاخه ضعیف تر از آن است که اگر می خواهید یک وب سایت کاملاً اختصاصی به یک کشور اختصاص دهید.

بهترین راه حل برای: یک تجارت یا سازمانی که می خواهد به شرکت های مختلفی در سراسر کشور خدمت کند و ارتباطات خود را در یک وب سایت حفظ کند.

مثال هایی از شرکت هایی که برای وب سایت های بین المللی خود از زیر شاخه ها استفاده می کنند:

یک وب سایت جداگانه برای هر کشور

برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند برای بازدید کنندگان از هر کشور هدفمند ، یک وب سایت جداگانه راه اندازی کنند. به این نام دامنه سطح بالا کد کشور (ccTLD) گفته می شود. یک ccTLD برای کاربران شما در اسپانیا چنین است: website.es

استفاده از وب سایت های جداگانه برای هر کشور

برخی کدها “باز” ​​هستند ، به این معنی که می توانند برای موارد دیگری به جز نمایندگی کشور ثبت شوند. به عنوان مثال ، .co کد کشور رسمی برای کلمبیا است ، اما احتمالاً آن را بیشتر بخاطر ارتباط آن با “شرکت” یا “شرکت” می شناسید. “برخی از کدهای ISO نیز برای استفاده با شهرها به تصویب رسیده است: برای تورنتو و توکیو علاوه بر تونگا. ICANNWiki لیستی از دامنه های سطح بالا کد کشور را در اختیار دارد .

مزایای استفاده از ccTLD: اختصاص دادن دامنه جداگانه با استفاده از کد کشور ، قدرتمندترین سیگنال کشور را به موتورهای جستجوگر بین المللی سئو ارائه می دهد. همچنین به بازدید کنندگان وب سایت می گوید مارک شما به حضور خود در آن کشور اختصاص دارد.

منفی: حفظ وب سایت های جداگانه برای کشورهای مختلف می تواند گران باشد. هنگامی که سئو بین المللی می آید ، شما مجبورید برای هر وب سایت به طور جداگانه اقتدار ایجاد کنید.

بهترین راه حل برای: مشاغل بزرگ با منابع عمیق. از آنجا که حفظ چندین وب سایت بسیار گران است ، معمولاً برای مشاغل کوچک تر انتخاب مناسبی نیست. یک هدف استثنا در صورتی است که شما چین را هدف قرار می دهید. برای رتبه بندی وب سایتها در Baidu ، برجسته ترین موتور جستجوی چین ، بدون دامنه سطح بالا .cn ، می تواند دشوار باشد.

مثال هایی از شرکت هایی که از وب سایت های جداگانه (ccTLDs) برای کشورهای مختلف استفاده می کنند:

Subdomains یک انتخاب محبوب برای SEO بین المللی نیست

از نظر تئوری ، شما نیز یک انتخاب سوم دارید: می توانید برای هر کشور یک زیر دامنه در وب سایت خود تنظیم کنید. با این حال ، معایب به طور کلی از مزایا بالاتر است.

سیگنال بین المللی جستجوگر بین المللی برای یک دامنه فرعی ضعیف تر از آن است که برای یک حوزه اختصاصی کشور باشد. همچنین ممکن است استفاده از اختیارات دامنه اصلی برای زیر دامنه ها نسبت به زیرشاخه ها دشوارتر باشد . (در حالی که گوگل می گوید وقتی در مورد رتبه بندی سایتها ، زیر دامنه ها و زیر شاخه ها را یکسان رفتار می کند ، کارشناسان سئو بحث می کنند که آیا این امر واقعاً صادق است یا خیر. توسط گوگل ، یا آن دامنه ها ممکن است قدرت دامنه اصلی را رقیق کنند.) علاوه بر این ، برای هر زیر دامنه هزینه میزبانی خواهید داشت .

اگر بهترین ساختار URL برای تجارت شما مشخص نیست ، به رقبا در کشور مورد نظر خود نگاهی بیندازید.

الکسا می تواند کشورهایی را که رقبای شما از آنها ترافیک می گیرند به شما نشان دهد

از الکسا استفاده کنید تا ببینید رقبای شما از چه کشوری ترافیکی را انتخاب می کنند.

یک راه برای به دست آوردن هوش رقابتی بین المللی با استفاده از الکسا ، اجرای یک مقایسه سایت برای ۱۰ رقبای برتر شما است. می توانید بر روی پایین کشویی بالا سمت راست کلیک کرده و دیدگاه ها را برای هر کشور در سراسر جهان تغییر دهید. اگر رقبای اصلی شما از یکی از کشورهای هدف شما یک بار ترافیکی دریافت می کنند ، می توانید تاکتیک های بین المللی سئو آنها را برای آن کشور بررسی کنید.

قبل از تنظیم ساختار URL خود از کد کشور مناسب اطمینان حاصل کنید. و به خاطر داشته باشید که صرف نظر از گزینه هایی که برای ساختار URL خود انجام می دهید ، Google ممکن است گاهی اوقات محتوای اشتباه را به جستجوگرها نشان دهد. برچسب hreflang می تواند سیگنال های دیگری را برای کمک به Google در مرتب کردن چه زمانی نشان دهد.

مرحله ۳: برای هدف گذاری زبان از برچسب های Hreflang استفاده کنید

برچسب های Hreflang قطعه های کوچکی از کد است که در وب سایت ها با محتوا به چندین زبان استفاده می شود. آنها به موتورهای جستجوگر کمک می کنند تا زبان صحیح را با جستجوگر منطبق کنند. به عنوان مثال ، بلندگوهای فرانسوی به جای محتوای انگلیسی یا ایتالیایی ، محتوای فرانسوی شما را خواهند دید.

چگونه گوگل می داند کاربر کدام زبان را ترجیح می دهد؟ اصطلاحاتی که جستجوگر وارد می کند سرنخ های بزرگی است. اما Google همچنین به داده هایی از قبیل تنظیمات کاربر ، تاریخچه جستجو ، موقعیت مکانی و دامنه Google که از آنها استفاده می کند (به عنوان مثال Google.com در مقابل Google.de) نگاه می کند.

برچسب hreflang هنگام تهیه ترجمه مطالب شما در زیرمجموعه ها یا زیر دامنه ها مفید است. در حالی که موتورهای جستجو معمولاً می توانند زبان را در صفحه بدون تگ hreflang تشخیص دهند ، این برچسب ها به شما کمک می کند تا نسخه های مختلف صفحه شما در نتایج جستجو با یکدیگر رقابت نکنند. برچسب های Hreflang در هنگام استفاده از دامنه های جداگانه (ccTLDs) به دلیل سیگنال کد کشور ، ضروری نیستند ، اگرچه برخی از افراد با این استدلال مبنی بر اینکه برچسب hreflang می تواند سیگنال مکان را تقویت کند ، از آنها استفاده می کنند.

اگر تصمیم به استفاده از برچسب های hreflang دارید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. کاربران WordPress: ممکن است بتوانید از یک افزونه برای مدیریت برچسب های hreflang استفاده کنید.

نحوه استفاده از برچسب های Hreflang

در نظر بگیرید که محتوای بین المللی غالباً ترجمه صفحات انگلیسی زبان است. این بدان معناست که شما با یک نسخه متفاوت از همان صفحه و یک URL مشابه برای هر زبان به پایان می رسید ، به این معنی که این نسخه ها می توانند در نتایج جستجو با یکدیگر به رقابت بپردازند. یک برچسب hreflang با انتشار هر نسخه از URL در وب سایت شما ، به جلوگیری از این رقابت کمک می کند.

برچسب hreflang می تواند شامل دو مؤلفه باشد:

 • اجباری: کد زبان (با استفاده از کدهای ISO ISO 639-1 )
 • اختیاری: کد کشور (با استفاده از کدهای کشور ISO 3166-1 alpha-2 )
 • قالب برای برچسب hreflang hreflang = “کد زبان کشور” است.

  مثال برچسب های هرلفانگ

  با کشیدن کد منبع اپل می توانید ویژگی های hreflang آن را مشاهده کنید:

  ویژگی های hreflang اپل

  ببینید چگونه Apple از برچسب های hreflang در کد خود استفاده می کند تا زبان و کشور را برای موتورهای جستجو علامت گذاری کند.

  هر تگ کشور و زبان کاربران را مشخص می کند و بعد از URL قرار می گیرد. “en-US” به بلندگوهای انگلیسی در ایالات متحده اشاره دارد ، “ar-AE” برای بلندگوهای عربی در امارات متحده عربی است ، “en-AE” برای انگلیسی زبانان در امارات متحده عربی و غیره است.

  اگر صفحه اصلی شما به طور خودکار کاربران را بر اساس موقعیت مکانی خود هدایت می کند یا از آنها می خواهد که زبان را برای صفحه انتخاب کنند (مانند مثال Air Canada در بالا) ، همچنین ممکن است شما به یک برچسب x-default hreflang نیاز داشته باشید. گوگل توضیح می دهد که این مقدار ویژگی “به الگوریتم های ما سیگنال می دهد که این صفحه هیچ زبان و محلی خاصی را هدف قرار نمی دهد و درصورتی که هیچ صفحه دیگری مناسب نباشد ، صفحه پیش فرض است.”

  شما سه گزینه برای استفاده از برچسب های hreflang دارید:

 • در کد منبع سرصفحه در هر صفحه (محبوب ترین)
 • در هدر HTTP در هر صفحه
 • در نقشه سایت خود
 • یکی از آنها را برای حفظ ساده ترین گزینه انتخاب کنید ، اما حتما از برچسب های hreflang خود فقط در یکی از این مکان ها در سایت خود استفاده کنید.

  مرحله ۴: از سئو بین المللی با سیگنال های بیشتر پشتیبانی سئو بین المللی

  بومی سازی محتوای فراتر از گزینه های فنی بیان شده در بالا است. سئو بین المللی می تواند از دیدگاه کاملی درباره کاربران یک کشور یا زبان مقصد بهره مند شود.

  موارد برگزیده موتور جستجو را در نظر بگیرید

  با ۹۲٪ در سراسر جهان ، Google بیشترین سهم جستجوهای اینترنتی را در اختیار دارد. اما در همه کشورها اینگونه نیست. به عنوان مثال ، در چین ۶۵ درصد از Baidu را در اختیار دارد . Yandex در کشورهای اروپای شرقی محبوب است.

  موتورهای جستجوگر محبوب براساس منطقه تقسیم می شوند

  منبع: http://gs.statcounter.com/

  در حالی که بسیاری از شباهت ها در بین موتورهای جستجو وجود دارد ، می خواهید چگونگی بهینه سازی تلاش های بین المللی سئو خود را برای بایدو یا یاندکس به طور مثال بیشتر جستجو کنید ، به عنوان مثال ، اگر چین یا کشورهای اروپای شرقی جزئی از حضور جهانی شما هستند.

  محتوای هدفمند برای تنظیمات برگزیده دستگاه

  مردم در کشورهای مختلف ترجیح می دهند به روشهای مختلف به اینترنت دسترسی پیدا کنند. تولید محتوای شما به راحتی از طریق محبوب ترین دستگاه ها قابل استفاده است و می تواند به قابلیت استفاده کمک کند و این می تواند بر سئو تأثیر بگذارد. دانستن چگونگی دسترسی مردم به جستجو به شما کمک می کند تا بدانید که کوشش های خود را برای بهینه سازی تجربه خود انجام دهید.

  محبوب ترین دستگاه های مورد استفاده در جستجو

  منبع: http://gs.statcounter.com/

  سیگنال های محلی اضافی را در نظر بگیرید

  سیگنال های هدفمند جغرافیایی اضافی می توانند به نفع شما کار کنند. برای استفاده از سیگنال های کشور یا زبان کاربران خود از راهکارهای زیر استفاده کنید:

  از آنجا که هدف نهایی تلاش های بین المللی سئو شما این است که به مشتریان خود به خوبی خدمت کنید ، در ضمن ارزش این را دارد که ترجیحات محلی برای رنگ ها ، زیبایی شناسی طراحی ، سازماندهی محتوا و سایر عوامل فرهنگی را درک کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای ترجمه شده شما توسط یک سخنران بومی تهیه شده است و هر زمان ممکن توسط اعضای مخاطب مورد نظر بررسی شود.

  با سئو بین المللی شروع کنید

  سئو بین المللی با درک چگونگی ارائه خدمات به مشتریان خود و سپس تلاش برای سفارشی کردن مطالب و تجربه جستجوی خود به نیازهای آنها ، شروع می شود. با استفاده از مراحل فوق ، می توانید با SEO بین المللی شروع به کار کنید تا وب سایت خود را برای مخاطبان خود که در کشورهای مختلف هستند یا به زبان های مختلف صحبت می کنند ، بهینه کنید.

  1 Comments

  حمید
  خیلی عالی و مفید بود

  Leave your comment

  51988

  Character Limit 400